Warunki handlowe
POSTANOWIENIA WSTĘPNE
Niniejszy regulamin (zwany dalej „regulaminem ” ) spółki handlowej posiadającej numer identyfikacyjny siedziby: zarejestrowanej w rejestrze handlowym prowadzonym przez rubrykę (zwanej dalej „ sprzedawcą ”) regulowany jest zgodnie z art. postanowienia § 1751 ust. 1 ustawy nr 89/2012 Dz. Kodeksu cywilnego (zwanego dalej „ Kodeksem cywilnym ”), wzajemne prawa i obowiązki stron umowy powstałe w związku lub na podstawie umowa kupna (zwana dalej „ umową zakupu ”) zawarta pomiędzy sprzedającym a inną osobą fizyczną (zwaną dalej „ kupującym ”) za pośrednictwem sklepu internetowego sprzedającego. Sklep internetowy prowadzony jest przez Sprzedawcę za pośrednictwem strony internetowej znajdującej się pod adresem internetowym www.ZlutaRodinka.cz (zwaną dalej „ stroną internetową ”), poprzez interfejs strony internetowej (zwany dalej „ interfejsem internetowym sklepu ”).
Są to obowiązujące warunki zakupu serwera www.ZlutaRodinka.cz (zwanego dalej ZlutaRodinka.cz ). Niniejsze warunki opisują i regulują wzajemne stosunki handlowe pomiędzy sprzedawcą (zwanym dalej ZlutaRodinka. cz z) po stronie dostawcy a kupującym (zwanym dalej również klientem) po stronie klienta.
W przypadku reklamacji proszę pisać na e-mail info{zavináč}zlutarodinka.cz , odpowiemy natychmiast . Chętnie pomożemy we wszystkim i szybko zorganizujemy zwrot.
Regulamin nie ma zastosowania w przypadku, gdy osobą zamierzającą zakupić towar od Sprzedającego jest osoba prawna lub osoba, która zamawiając towar działa w ramach prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej lub w ramach samodzielnego wykonywania zawodu.
Postanowienia odbiegające od warunków handlowych mogą być negocjowane w umowie kupna. Odmienne postanowienia umowy kupna mają pierwszeństwo przed postanowieniami warunków handlowych.
Regulamin stanowi integralną część umowy kupna. Umowa kupna i warunki handlowe są sporządzone w języku czeskim. Umowę kupna można zawrzeć w języku czeskim.
Treść regulaminu może zostać zmieniona lub uzupełniona przez sprzedawcę. Niniejsze postanowienie nie ma wpływu na prawa i obowiązki powstałe w okresie obowiązywania poprzedniej wersji Regulaminu.
Ważna informacja
Dokonując zakupu i potwierdzając regulamin, klient potwierdza, że produkt, który nabył w sklepie zlutarodinka.cz jest wykonany specjalnie dla niego (niezależnie od tego, czy jest to obróbka cyfrowa, czy produkt fizyczny taki jak plakat, zdjęcie, kubek, koszula , bluza). Zgodnie z Kodeksem Cywilnym nie ma możliwości odstąpienia od umowy w terminie 14 dni. Więcej w dziale „odstąpienie od umowy kupna”.
Klient wyraża zgodę na publikację jego zdjęcia i narysowanego wizerunku jako próbki kreacji na Instagramie, Facebooku, Pintereście lub bezpośrednio na stronie ZlutaRodinka.cz. Jeśli klient nie wyraża zgody, może skontaktować się z nami pod adresem info{zavináč}zlutarodinka.cz, a przykładowa praca zostanie usunięta.
Konto użytkownika
Na podstawie rejestracji kupującego na stronie internetowej kupujący może uzyskać dostęp do jej interfejsu użytkownika. Kupujący może zamawiać towary za pośrednictwem swojego interfejsu użytkownika (zwanego dalej „kontem użytkownika”). Jeżeli interfejs internetowy sklepu na to pozwala, kupujący może zamówić towar także bez rejestracji bezpośrednio z interfejsu internetowego sklepu.
Kupujący podczas rejestracji w serwisie i przy składaniu zamówienia ma obowiązek podania wszystkich danych w sposób prawidłowy i zgodny z prawdą. Kupujący zobowiązany jest do aktualizacji danych podanych w koncie użytkownika w przypadku jakiejkolwiek zmiany. Dane podane przez kupującego w koncie użytkownika oraz przy zamawianiu towaru są przez sprzedawcę uważane za prawidłowe.
Dostęp do konta użytkownika jest zabezpieczony nazwą użytkownika i hasłem. Kupujący zobowiązany jest do zachowania w tajemnicy informacji niezbędnych do uzyskania dostępu do swojego konta użytkownika.
Kupujący nie jest uprawniony do zezwalania na korzystanie z konta użytkownika osobom trzecim.
Sprzedający może usunąć konto użytkownika, zwłaszcza jeśli kupujący nie korzysta ze swojego konta użytkownika przez ponad 5 lat lub jeśli kupujący naruszy swoje zobowiązania wynikające z umowy kupna (w tym warunki handlowe).
Kupujący przyjmuje do wiadomości, że konto użytkownika może nie być dostępne w sposób ciągły, szczególnie w związku z niezbędną konserwacją sprzętu i oprogramowania sprzedającego, lub niezbędną konserwację sprzętu komputerowego i oprogramowania stron trzecich.
Zawarcie umowy kupna
Wszelka prezentacja towarów umieszczona w interfejsie internetowym sklepu ma charakter informacyjny i sprzedawca nie jest zobowiązany do zawarcia umowy kupna dotyczącej tych towarów. Przepisów art. 1732 ust. 2 Kodeksu cywilnego nie stosuje się.
Interfejs internetowy sklepu zawiera informacje o towarach, w tym o cenach poszczególnych towarów oraz o kosztach zwrotu towaru, jeżeli towar ten ze względu na swój charakter nie może zostać odesłany zwykłą drogą pocztową. Ceny towarów podane są łącznie z podatkiem VAT i wszystkimi opłatami z nim związanymi. Ceny towarów obowiązują przez czas ich uwidocznienia w interfejsie internetowym sklepu. Niniejsze postanowienie nie ogranicza możliwości zawarcia przez sprzedającego umowy kupna na indywidualnie ustalonych warunkach.
Interfejs internetowy sklepu zawiera również informacje o kosztach związanych z pakowaniem i dostawą towaru. Informacje o kosztach związanych z opakowaniem i dostawą towaru podane w interfejsie internetowym sklepu obowiązują tylko w przypadku, gdy towar jest dostarczany na terytorium Republiki Czeskiej. Sprzedający jest skłonny dostarczyć towar do innego kraju niż Republika Czeska, na warunkach wcześniej ustalonych lub w porozumieniu z kupującym.
W celu zamówienia towaru Kupujący wypełnia formularz zamówienia w interfejsie internetowym sklepu. Formularz zamówienia zawiera przede wszystkim informacje o:
zamówiony towar (zamówiony towar Kupujący „wkłada” do elektronicznego koszyka interfejsu internetowego sklepu),
sposób zapłaty ceny zakupu towaru, informację o wymaganym sposobie dostawy zamówionego towaru oraz
informację o kosztach związanych z dostawą towaru (dalej łącznie zwane „zamówieniem”).
Kupujący przed wysłaniem zamówienia do Sprzedającego ma możliwość sprawdzenia i zmiany danych wprowadzonych przez Kupującego w zamówieniu, mając także na uwadze możliwość wykrycia i poprawienia przez Kupującego błędów powstałych przy wprowadzaniu danych do zamówienia. Kupujący przesyła zamówienie do Sprzedającego poprzez kliknięcie przycisku „Zamawiam”. Dane podane w zamówieniu Sprzedający uważa za prawidłowe. Niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia sprzedawca potwierdzi kupującemu jego otrzymanie drogą elektroniczną na adres e-mail kupującego podany w koncie użytkownika lub w zamówieniu (zwany dalej „adresem e-mail kupującego”) .
Sprzedający ma zawsze prawo, w zależności od charakteru zamówienia (ilość towaru, cena zakupu, szacunkowe koszty wysyłki), poprosić kupującego o dodatkowe potwierdzenie zamówienia (na przykład pisemnie lub telefonicznie).
Stosunek umowny pomiędzy sprzedającym a kupującym zostaje nawiązany poprzez doręczenie potwierdzenia przyjęcia zamówienia (akceptacji), które sprzedawca przesyła kupującemu pocztą elektroniczną na adres e-mail kupującego.
Kupujący wyraża zgodę na korzystanie przy zawieraniu umowy kupna ze środków porozumiewania się na odległość. Koszty poniesione przez kupującego przy korzystaniu ze środków porozumiewania się na odległość w związku z zawarciem umowy sprzedaży (koszty połączenia internetowego, koszty rozmów telefonicznych) pokrywa kupujący sam i koszty te nie odbiegają od kosztów podstawowych wskaźnik.
Cena produktu i warunki płatności
Kupujący może zapłacić sprzedającemu cenę towaru oraz wszelkie koszty związane z dostawą towaru zgodnie z umową kupna w następujący sposób:
Ponieważ jest to portret osobisty w stylu serialu Simpsonowie wykonany na zamówienie ze zdjęcia bezpośrednio dla klienta, wymagana jest oczywiście płatność z góry w następujący sposób:
przelewem bezgotówkowym na rachunek Sprzedającego nr 2902809043/2010 prowadzony w Fio Banka as (zwany dalej „kontem Sprzedającego”).
Płatność kartą
Wraz z ceną zakupu kupujący jest zobowiązany zapłacić sprzedającemu również koszty związane z opakowaniem i dostawą towaru w uzgodnionej wysokości. O ile wyraźnie nie określono inaczej, cena zakupu obejmuje również koszty związane z dostawą towaru.
Sprzedający nie wymaga od kupującego zadatku ani innej podobnej płatności, za wyjątkiem przypadków wyraźnie wskazanych przy składaniu zamówienia. Kupujący zostanie o tym fakcie zawsze poinformowany z wyprzedzeniem. Może odnosić się np. do towarów wykonywanych na zamówienie.
W przypadku płatności gotówką lub za pobraniem cena zakupu jest płatna przy odbiorze towaru. W przypadku płatności bezgotówkowej cena zakupu jest płatna w terminie 3 dni od zawarcia umowy kupna.
W przypadku płatności bezgotówkowej kupujący zobowiązany jest zapłacić cenę zakupu towaru wraz ze wskazaniem zmiennego symbolu płatności. W przypadku płatności bezgotówkowej obowiązek zapłaty ceny zakupu przez kupującego zostaje spełniony w momencie zaksięgowania odpowiedniej kwoty na koncie sprzedającego.
Sprzedający ma prawo, zwłaszcza jeśli kupujący nie dostarczy dodatkowego potwierdzenia zamówienia (art. 3.6), zażądać zapłaty całej ceny zakupu przed wysłaniem towaru kupującemu. Przepisów art. 2119 ust. 1 Kodeksu cywilnego nie stosuje się.
Wszelkie rabaty od ceny towaru udzielone kupującemu przez sprzedającego nie łączą się ze sobą.
Jeżeli jest to zwyczajowo przyjęte w obrocie handlowym lub jeżeli tak stanowią powszechnie obowiązujące przepisy prawa, sprzedający wystawi kupującemu dokument podatkowy – fakturę, dotyczącą płatności dokonanych na podstawie umowy kupna. Sprzedający jest płatnikiem podatku od towarów i usług. Dokument podatkowy – sprzedawca wystawia kupującemu fakturę po uiszczeniu ceny towaru i przesyła ją w formie elektronicznej na adres e-mail kupującego.
odstąpienie od umowy kupna
Kupujący przyjmuje do wiadomości, że zgodnie z postanowieniami § 1837 Kodeksu Cywilnego nie można odstąpić od umowy sprzedaży dotyczącej dostawy towaru , który został zmodyfikowany zgodnie z wolą kupującego lub na jego osobę , od umowy sprzedaży o dostawę towaru ulegającego szybkiemu zepsuciu, a także towaru, który po dostarczeniu został nieodwracalnie zmieszany z innymi towarami, od umowy sprzedaży o dostawę towaru w zamkniętym opakowaniu, który Konsument wyjął z opakowania i ze względów higienicznych nie podlegają zwrotowi oraz od umowy sprzedaży o dostawę nagrania audio lub wideo albo programu komputerowego, jeżeli naruszono ich oryginalne opakowanie.
Dokonując zakupu i potwierdzając regulamin, Klient potwierdza, że portret lub obraz wykonany na zamówienie na podstawie jego własnego zdjęcia, który zakupił w sklepie zlutarodinka.cz, jest wykonany według jego życzenia i wykonany bezpośrednio dla niego ( Niezależnie od tego, czy jest to obróbka cyfrowa, czy produkt fizyczny taki jak np. plakat, zdjęcie, kubek, t-shirt, bluza). Zgodnie z Kodeksem Cywilnym nie ma możliwości odstąpienia od umowy w terminie 14 dni.
Jeżeli nie jest to przypadek wymieniony w dwóch poprzednich akapitach lub inny przypadek, w którym nie ma możliwości odstąpienia od umowy kupna, kupujący ma prawo odstąpić od umowy kupna zgodnie z § 1829 ust. 1 Kodeksu cywilnego w terminie czternastu dni od odbioru towaru, przy czym w przypadku, gdy przedmiotem umowy sprzedaży jest kilka rodzajów towaru lub dostawa kilku części, termin ten biegnie od dnia odbioru ostatniej dostawy towaru. Odstąpienie od umowy kupna należy przesłać sprzedającemu w terminie określonym w zdaniu poprzednim. Odstąpienie od umowy kupna może zostać przesłane przez kupującego m.in. na adres siedziby sprzedającego lub na adres e-mail sprzedającego pod adresem info{zavináč}zlutarodinka.cz .
Reklamowany towar możesz zwrócić na adres:
ZlutaRodinka.cz, PO Box 2, 602 00 Brno.
W przypadku odstąpienia od umowy kupna, umowa kupna zostaje anulowana od początku. Towar należy zwrócić sprzedającemu w terminie czternastu dni od dnia odstąpienia od umowy. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, kupujący ponosi koszty związane ze zwrotem towaru sprzedającemu, nawet jeśli towar ze względu na swój charakter nie może zostać odesłany zwykłą drogą pocztową.
W przypadku odstąpienia od umowy zgodnie z art. 5.2 Regulaminu, sprzedający zwróci środki otrzymane od kupującego w ciągu 7 dni od odstąpienia kupującego od umowy kupna, w taki sam sposób, w jaki sprzedający otrzymał je od kupujący. Sprzedający ma także prawo do zwrotu świadczenia dostarczonego przez kupującego w przypadku zwrotu towaru przez kupującego lub w inny sposób, jeżeli kupujący wyrazi na to zgodę i nie poniesie przez kupującego żadnych dodatkowych kosztów. Jeżeli kupujący odstąpi od umowy kupna, sprzedający nie jest zobowiązany do zwrotu otrzymanych środków kupującemu, zanim kupujący zwróci mu towar lub udowodni, że wysłał towar sprzedającemu.
Sprzedający ma prawo jednostronnie potrącić roszczenie o zapłatę szkody wyrządzonej towarowi z roszczeniem kupującego o zwrot ceny zakupu.
Do czasu przejęcia towaru przez kupującego, sprzedający ma prawo w każdej chwili odstąpić od umowy kupna. W takim przypadku sprzedający zwróci kupującemu cenę zakupu bez zbędnej zwłoki, bez gotówki na rachunek wskazany przez kupującego.
Jeżeli wraz z towarem kupujący otrzyma prezent, umowa podarunkowa między sprzedającym a kupującym zostaje zawarta z zastrzeżeniem odstąpienia od umowy, zgodnie z którą w przypadku odstąpienia kupującego od umowy kupna umowa podarunkowa dotycząca takiego prezentu przestaje obowiązywać i kupujący ma obowiązek zwrócić towar sprzedającemu wraz z otrzymanym prezentem.
W związku z nowelizacją ustawy o ochronie konsumentów z dnia 1 lutego 2016 roku informujemy, że w przypadku powstania pomiędzy nami a konsumentem sporu konsumenckiego na tle umowy sprzedaży lub umowy o świadczenie usług, którego nie da się rozwiązać w drodze wzajemnego umowy, możesz złożyć propozycję pozasądowego rozwiązania takiego sporu do wyznaczonego podmiotu do pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich, którym jest Czeska Inspekcja Handlowa, Centralny Inspektorat – Departament ADR, Štěpánská 15 , 120 00 Praga 2, e-mail: adr@coi.cz Web: adr.coi.cz
Platforma internetowego rozstrzygania sporów znajdująca się pod adresem http://ec.europa.eu/consumers/odr może być wykorzystywana do rozstrzygania sporów pomiędzy sprzedającym a kupującym wynikających z umowy kupna.
Transport i dostawa towarów
W przypadku, gdy umowa przewozu odbywa się na specjalne życzenie kupującego, kupujący ponosi ryzyko i wszelkie dodatkowe koszty związane z tym rodzajem transportu.
Jeżeli zgodnie z umową sprzedaży sprzedający jest zobowiązany dostarczyć towar do miejsca wskazanego przez kupującego w zamówieniu, kupujący ma obowiązek odebrać towar w momencie dostawy.
Jeżeli z przyczyn leżących po stronie kupującego konieczne jest wielokrotne dostarczenie towaru lub inny sposób niż określono w zamówieniu, kupujący obowiązany jest ponieść koszty związane z powtórną dostawą towaru lub koszty związane z inną metodą dostawy.
Kupujący przy odbiorze towaru od przewoźnika ma obowiązek sprawdzić stan opakowania towaru i w przypadku stwierdzenia jakichkolwiek usterek niezwłocznie powiadomić przewoźnika. W przypadku stwierdzenia naruszenia opakowania wskazującego na nieuprawnioną ingerencję w przesyłkę, kupujący nie ma obowiązku odbioru przesyłki od przewoźnika.
Dodatkowe prawa i obowiązki stron podczas transportu towaru mogą regulować specjalne warunki dostawy sprzedającego, jeżeli zostały wydane przez sprzedawcę.
Prawa wynikające z wadliwego wykonania
Prawa i obowiązki stron umowy dotyczące praw z tytułu wadliwego wykonania regulują odpowiednie powszechnie obowiązujące przepisy prawa (w szczególności przepisy § 1914 do 1925, § 2099 do 2117 i § 2161 do 2174 Kodeksu Cywilnego).
Sprzedający odpowiada wobec kupującego za to, że towar w momencie odbioru jest wolny od wad. W szczególności sprzedawca odpowiada wobec kupującego za to, że w chwili przejęcia towaru przez kupującego:
towar ma właściwości, które strony uzgodniły, a w przypadku braku porozumienia, ma właściwości, które opisał sprzedawca lub producent lub których kupujący oczekiwał ze względu na charakter towaru i na podstawie prowadzona przez nich reklama,
towar nadaje się do celu, jaki podał sprzedawca lub do jakiego zwykle używa się towaru tego typu,
jakość lub konstrukcja towaru odpowiada zamówionej próbce lub wzorowi, jeżeli jakość lub konstrukcja została ustalona według zamówionej próbki lub wzoru,
jest towarem w odpowiedniej ilości, miary lub wadze i
towar odpowiada wymaganiom przepisów prawa.
Postanowienia zawarte w art. 7 ust. 2 Regulaminu nie mają zastosowania do towaru sprzedanego po niższej cenie z wadą, z powodu której uzgodniono niższą cenę, do zużycia towaru spowodowanego jego zwykłym użytkowaniem, w przypadku towar używany ma wadę odpowiadającą stopniowi użytkowania lub zużycia, jakie towar miał w chwili odbioru przez kupującego, lub jeżeli wynika to z charakteru towaru.
Jeżeli wada ujawni się w ciągu sześciu miesięcy od odbioru, uważa się, że towar był wadliwy już w chwili odbioru. Kupujący ma prawo skorzystać z prawa z tytułu wady powstałej w towarze konsumpcyjnym w ciągu dwudziestu czterech miesięcy od jego otrzymania.
Prawa z tytułu wadliwego wykonania kupujący realizuje pod adresem siedziby sprzedawcy, gdzie możliwe jest przyjęcie reklamacji co do asortymentu sprzedanego towaru, ewentualnie także w siedzibie lub miejscu prowadzenia działalności. Za moment zgłoszenia reklamacji uważa się moment, w którym sprzedawca otrzyma od kupującego reklamowany towar.
Dodatkowe prawa i obowiązki stron związane z odpowiedzialnością sprzedawcy za wady mogą być uregulowane w procedurze reklamacyjnej sprzedawcy.
Inne prawa i obowiązki stron umowy
Kupujący nabywa własność towaru poprzez zapłacenie pełnej ceny zakupu towaru.
W stosunku do kupującego sprzedający nie jest związany żadnymi kodeksami postępowania w rozumieniu przepisów § 1826 ust. 1 lit. e) Kodeksu Cywilnego.
Pozasądowe rozpatrywanie reklamacji konsumenckich zapewnia sprzedawca za pośrednictwem adresu e-mail info{zavináč}zlutarodinka.cz . Sprzedawca prześle informację dotyczącą rozpatrzenia reklamacji kupującego na adres poczty elektronicznej kupującego.
Sprzedawca jest uprawniony do sprzedaży towarów na podstawie licencji handlowej. Inspekcję handlową przeprowadza właściwy urząd handlowy na obszarze swojej właściwości. Urząd Ochrony Danych Osobowych nadzoruje obszar ochrony danych osobowych. Czeska Inspekcja Handlowa w określonym zakresie nadzoruje m.in. przestrzeganie ustawy nr 634/1992 Dz.U. o ochronie konsumentów, z późniejszymi zmianami.
Kupujący przejmuje na siebie ryzyko zmiany okoliczności w rozumieniu § 1765 par. 2 Kodeksu Cywilnego.
Ochrona danych osobowych
Ochronę danych osobowych kupującego będącego osobą fizyczną zapewnia ustawa nr 101/2000 Dz.U. o ochronie danych osobowych, z późniejszymi zmianami.
Dane osobowe przetwarzane są z naciskiem na maksymalne bezpieczeństwo i dyskrecję.
Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych: imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer identyfikacyjny, numer NIP, adres e-mail, numer telefonu (zwane dalej „danymi osobowymi”).
Kupujący wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedającego w celu realizacji praw i obowiązków wynikających z umowy kupna oraz w celu prowadzenia konta użytkownika. Jeżeli kupujący nie wybierze innej opcji, wyraża zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez sprzedającego również w celu przesyłania kupującemu informacji i komunikatów handlowych. Zgoda na przetwarzanie całości danych osobowych zgodnie z niniejszym artykułem nie jest warunkiem, który sam w sobie uniemożliwiałby zawarcie umowy kupna.
Kupujący przyjmuje do wiadomości, że ma obowiązek podać swoje dane osobowe w sposób prawidłowy i zgodny z prawdą (podczas rejestracji, w swoim koncie użytkownika, podczas składania zamówienia z interfejsu internetowego sklepu) oraz że ma obowiązek poinformować sprzedawcę o każdej zmianie swoich danych osobowych bez zbędnej zwłoki.
Sprzedawca może powierzyć przetwarzanie danych osobowych kupującego osobie trzeciej jako podmiotowi przetwarzającemu. Poza osobami przewożącymi towar, dane osobowe Sprzedającego nie będą przekazywane osobom trzecim bez uprzedniej zgody Kupującego.
Dane osobowe będą przetwarzane przez czas nieokreślony. Dane osobowe będą przetwarzane w formie elektronicznej w sposób zautomatyzowany lub w formie drukowanej w sposób niezautomatyzowany.
Kupujący potwierdza, że podane dane osobowe są prawidłowe i że został poinformowany, że jest to dobrowolne podanie danych osobowych.
W przypadku, gdy kupujący uważa, że sprzedawca lub podmiot przetwarzający (art. 9 ust. 5) przetwarza jego dane osobowe z naruszeniem ochrony życia prywatnego i osobistego kupującego lub z naruszeniem prawa, w szczególności jeśli dane osobowe są nieprawidłowe z punktu widzenia w celu ich przetwarzania może:
zwrócić się do sprzedawcy lub przetwórcy o wyjaśnienia,
zażądać od sprzedawcy lub podmiotu przetwarzającego usunięcia powstałego w ten sposób warunku.
Jeżeli kupujący zażąda informacji o przetwarzaniu jego danych osobowych, sprzedawca ma obowiązek udzielić mu tej informacji. Zgodnie ze zdaniem poprzednim sprzedający ma prawo żądać rozsądnej zapłaty, nieprzekraczającej kosztów niezbędnych do udzielenia informacji.
, zarejestrowana w Sądzie Miejskim w Pradze, dział C, sygn. akt 100936 (zwana dalej „sprzedawcą” lub „administratorem” ) procesów w rozumieniu Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu tych danych oraz w sprawie uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych osobowych) (zwanego dalej „Rozporządzeniem” ) następujące dane osobowe:
imię, nazwisko
adres e-mail
numer telefonu
adres/adres
Wyżej wymienione dane osobowe muszą być przetwarzane w celu realizacji zamówień i innej realizacji umowy, jeśli między Tobą a sprzedawcą zostanie zawarta umowa kupna. Takie przetwarzanie danych osobowych umożliwia art. 6 ust. 1 lit b) Regulamin – przetwarzanie jest niezbędne do wykonania umowy.
Sprzedawca przetwarza te dane także w celu rejestracji umowy oraz ewentualnego przyszłego stosowania oraz obrony praw i obowiązków stron umowy. Przechowywanie i przetwarzanie danych osobowych następuje w ww. celu przez okres 10 lat od wykonania ostatniej części świadczenia wynikającego z umowy, chyba że inny przepis prawa wymaga przechowywania dokumentacji umownej przez dłuższy okres. Takie przetwarzanie jest możliwe na podstawie art. 6 ust. 1 lit c) i f) Regulaminu – przetwarzanie jest niezbędne do wypełnienia obowiązku prawnego oraz do celów wynikających z prawnie uzasadnionych interesów administratora.
Wiadomości i inne komunikaty biznesowe można przesyłać na adres e-mail lub numer telefonu kupującego, procedura ta jest dozwolona w § 7 ust. 3 ustawy nr 480/2004 Sb. o usługach społeczeństwa informacyjnego, jeśli kupujący jej nie odrzuci . Wiadomości te można w każdej chwili w dowolny sposób zrezygnować z subskrypcji – na przykład wysyłając wiadomość e-mail lub klikając w link zawarty w wiadomości handlowej.
Przetwarzanie danych osobowych odbywa się na rzecz Slavco Trade s.r.o. przeprowadzane przez administratora danych osobowych.
Dane osobowe tego administratora przetwarzają także podmioty przetwarzające:
Przez Shopify Inc., 151 O'Connor Street, Parter, Ottawa, ON K2P 2L8, Kanada
Dane osobowe nie będą przekazywane do państw trzecich spoza UE.
Administrator nie posiada tzw. powiernika. Z administratorem można się skontaktować pod adresem e-mail info{zavináč}zlutarodinka.cz
Administrator danych osobowych, jako operator serwisu www.ZlutaRodinka.cz, wykorzystuje w tym serwisie pliki cookies, które wykorzystywane są tutaj w celu:
mierzenie ruchu na stronie oraz tworzenie statystyk dotyczących ruchu i zachowań osób odwiedzających stronę
podstawowa funkcjonalność serwisu
Podstawowe analizy
Wysyłanie wiadomości handlowych
Gromadzenie plików cookies w celach, o których mowa powyżej, można uznać za przetwarzanie danych osobowych. Takie przetwarzanie możliwe jest na podstawie podstawy prawnej – prawnie uzasadnionego interesu administratora i umożliwia je art. 6 ust. 1 lit. f) Regulamin.
Z serwisu można korzystać także w trybie uniemożliwiającym zbieranie danych o zachowaniach osób odwiedzających serwis – tryb ten można ustawić w ustawieniach przeglądarki internetowej lub istnieje możliwość sprzeciwu wobec takiego gromadzenia danych, opierając się na prawnie uzasadnionym interesie administratora zgodnie z art. 21 Rozporządzenia, który jest dostępny na dole strony internetowej. Twój sprzeciw zostanie rozpatrzony niezwłocznie. Pliki cookies niezbędne do funkcjonowania serwisu będą przechowywane jedynie przez czas niezbędny do funkcjonowania serwisu.
Jeśli odwiedzający sprzeciwi się przetwarzaniu technicznych plików cookie niezbędnych do funkcjonowania witryny, nie można zagwarantować pełnej funkcjonalności i kompatybilności witryny.
Pliki cookies zbierane w celu pomiaru ruchu w serwisie oraz tworzenia statystyk dotyczących ruchu i zachowań osób odwiedzających serwis, oceniane są jako zbiorcza całość i w formie anonimowej, nie pozwalającej na identyfikację jednostki.
Zebrane pliki cookies przetwarzane są przez inne podmioty przetwarzające:
Przez dostawcę usług Facebook Ads, obsługiwanego przez Facebook Inc., 1601 Willow Road, Menlo Park, CA 94025, USA
Przez Google AdWords, obsługiwany przez Google Inc., 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA
Dostawca usługi Sklik, obsługiwany przez firmę Seznam as, siedziba Radlická 3294/10, 150 00, Praga 5, Czechy
Alternatywnie inni dostawcy oprogramowania przetwarzającego, usług i aplikacji, z których obecnie nie korzysta firma
Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem przysługuje Państwu prawo do:
w każdej chwili zrezygnować z wysyłania wiadomości handlowych,
wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania opartego na prawnie uzasadnionym interesie administratora,
zażądać od nas informacji o tym, jakie dane osobowe przetwarzamy,
zażądać od nas dostępu do tych danych oraz ich aktualizacji, poprawienia lub żądania ograniczenia przetwarzania,
zażądać od nas usunięcia tych danych osobowych, usuniemy je, jeśli nie będzie to sprzeczne z obowiązującymi przepisami prawa lub prawnie uzasadnionymi interesami administratora,
o przenoszeniu danych, jeżeli jest to zautomatyzowane przetwarzanie na podstawie zgody lub w związku z wykonaniem umowy,
zażądać kopii przetwarzanych danych osobowych,
skutecznej ochrony sądowej, jeżeli uważasz, że w wyniku przetwarzania Twoich danych osobowych z naruszeniem niniejszego Rozporządzenia zostały naruszone Twoje prawa wynikające z Rozporządzenia,
wnieść skargę do Urzędu Ochrony Danych Osobowych.
Wysyłanie komunikatów handlowych i przechowywanie plików cookies
Kupujący wyraża zgodę na przesyłanie informacji związanych z towarami, usługami lub działalnością sprzedającego na adres e-mail kupującego, a także wyraża zgodę na przesyłanie przez sprzedającego komunikatów handlowych na adres e-mail kupującego.
Kupujący wyraża zgodę na przechowywanie na jego komputerze tzw. plików cookies. Jeżeli możliwe jest dokonanie zakupu na stronie internetowej i wywiązanie się ze zobowiązań sprzedawcy wynikających z umowy kupna bez zapisywania na komputerze kupującego tzw. plików cookie, kupujący może w każdej chwili odwołać zgodę, o której mowa w zdaniu poprzednim.
Postanowienia końcowe
Jeżeli stosunek ustanowiony umową kupna zawiera element międzynarodowy (zagraniczny), strony postanawiają, że stosunek ten podlega prawu czeskiemu. Nie ma to wpływu na prawa konsumentów wynikające z powszechnie obowiązujących przepisów prawa.
Jeżeli którekolwiek postanowienie Regulaminu okaże się nieważne lub nieskuteczne lub takim się stanie, nieważne postanowienie zostanie zastąpione postanowieniem, którego znaczenie będzie możliwie najbliższe nieważnemu postanowieniu. Nieważność lub nieskuteczność jednego postanowienia nie wpływa na ważność pozostałych postanowień.
Umowa kupna, łącznie z warunkami handlowymi, jest archiwizowana przez sprzedawcę w formie elektronicznej i nie jest dostępna.
W przypadku jakichkolwiek problemów proszę pisać na e-mail info{zavináč}zlutarodinka.cz , odpowiemy tak szybko, jak to możliwe.
Zaktualizowano 3.03.2024